• ការពង្រឹងជំនាញធុរកិច្ចឌីជីថលសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា
កម្មវិធីបណ្ដុះបណ្តាលស្ដីពី "ការពង្រឹងជំនាញធុរកិច្ចឌីជីថលសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា" ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយ គណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ច និង ធុរកិច្ចឌីជីថល និង ឧបត្ថម្ភថវិកាដោយមូលនិធិ ស.អ. ក្រោមក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និង ទូរគមនាគមន៍ ក្នុងគោលបំណងពង្រឹងសមត្ថភាពរបស់សហគ្រាសធុនតូច និង មធ្យមនៅកម្ពុជា និង ជំរុញការចូលរួមក្នុងការធ្វើបរិវត្តកម្មឌីជីថលនៅក្នុងដំណើរការធុរកិច្ចឌីជីថល។
វគ្គបណ្តុះបណ្តាល "ការពង្រឹងជំនាញធុរកិច្ចឌីជីថលសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា" មានរយៈពេល ៧សប្តាហ៍ ដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅក្នុងទម្រង់ជាការសិក្សាតាមប្រព័ន្ធអនឡាញចំនួន ៦​លើក និង ការជួបផ្ទាល់ជាមួយគ្រូបណ្ដុះបណ្ដាលនៅក្នុងថ្នាក់រៀនចំនួន ៣លើក ព្រមទាំងការចូលរួមដោយផ្ទាល់ក្នុងវគ្គតម្រង់ទិស និង ពិធីចែកវិញ្ញាបនបត្របញ្ចប់វគ្គសិក្សា។ វគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលនេះនឹងជ្រើសរើសសិក្ខាកាមចំនួន ៧០រូប ចូលរួមដោយឥតគិតថ្លៃ
រៀបចំដោយ
ឧបត្ថម្ភដោយ
វគ្គបណ្តុះបណ្តាលទាំង ៧សប្ដាហ៍ នឹងប្រព្រឹត្តទៅតាមកាលបរិច្ឆេទខាងក្រោម៖
• កាលបរិច្ឆេទសិក្សា ៖ ចាប់ផ្ដើមនៅ ថ្ងៃទី ១៧ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ ២០២៤ ដល់ ថ្ងៃទី ៣០ សីហា ឆ្នាំ ២០២៤
• ទីកន្លែងសិក្សា ៖ ការសិក្សាតាមប្រព័ន្ធអនឡាញនឹងប្រព្រឹត្តទៅតាមកម្មវិធីអនឡាញ ZOOM នៅរៀងរាល់ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ និង ការសិក្សាផ្ទាល់នៅក្នុងថ្នាក់រៀននៅ អគារមជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍធុរកិច្ច ជាន់ទី១៥ ថ្ងៃសុក្រ រៀងរាល់ ២សប្តាហ៍ ម្តង។
ចំណេះដឹង និង អត្ថប្រយោជន៍់ចំនួន ៥ រួមមាន៖
• ទទួលបានការបណ្តុះបណ្តាលអំពីជំនាញអាជីវកម្មឌីជីថលដោយឥតគិតថ្លៃ
• ទទួលបានបទពិសោធន៍សិក្សាបែបថ្មីក្នុងថ្នាក់រៀន អនឡាញ និង សម្បូរបែប
• ទទួលបានវិញ្ញាបនបត្របញ្ចប់ការសិក្សា
• ឱកាសតភ្ជាប់បណ្តាញទំនាក់ទំនងជាមួយគណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ច និង ធុរកិច្ចឌីជីថល និង ដៃគូរបស់យើង
• ទទួលបានការគាំទ្រនាពេលអនាគតពីភ្នាក់ងារពាក់ព័ន្ធ និង ដៃគូរបស់យើង
សិក្ខាកាមដែលមានអាទិភាពអាចចូលរួមនៅក្នុងវគ្គ
បណ្តុះបណ្តាលនេះបានគឺជា
• ជាម្ចាស់អាជីវកម្ម ឬអ្នកគ្រប់គ្រងសហគ្រាសដែលកំពុងប្រតិបត្តិអាជីវកម្មរបស់ខ្លួននៅកម្ពុជា
• កំពុងធ្វើការក្នុងផ្នែកទីផ្សារឌីជីថល ឬវិស័យប្រហាក់ប្រហែលចាប់ ១ឆ្នាំឡើងទៅ
• មានការបេ្តជ្ញាខ្ពស់ និង ពេលវេលាគ្រប់គ្រាន់អាចចូលរួមវគ្គបណ្ដុះបណ្ដាលយ៉ាងសកម្ម និង ទាំងស្រុងក្នុងរយៈពេល ៧ សប្ដាហ៍
• មានចំណេះដឹងផ្នែកភាសាអង់គ្លេសជាមូលដ្ឋាន
• សិក្ខាកាមជានារីនឹងត្រូវបានលើកទឹកចិត្តឱ្យចូលរួម។
• សូមបំពេញបែបបទចុះឈ្មោះឱ្យបានមុនថ្ងៃឈប់ទទួលពាក្យត្រឹម ថ្ងៃទី ១០ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២៤ ម៉ោង ៥ រសៀល
• លទ្ធផលនឹងប្រកាសផ្សព្វផ្សាយតាមរយៈបណ្ដាញសង្គមផ្លូវការរបស់ គណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ច និង ធុរកិច្ចឌីជីថល ថ្ងៃទី​ ១២ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២៤
សម្រាប់ព័ត៌មានលម្អិត សូមតាមដាន ឬទំនាក់ទំនងផ្ទាល់មកកាន់ គេហទំព័រហ្វេសប៊ុកផ្លូវការ និង ឆានែលតេឡេក្រាម របស់ គណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ច និង ធុរកិច្ចឌីជីថល។

Training Program on "Empowering Digital Business Skills for Cambodia’s Enterprises" is organized by the Digital Economy and Business Committee (DEBC) and sponsored by the CBRD Fund under the Ministry of Post and Telecommunications aiming to strengthen the capacity of small and medium enterprises in Cambodia and encourage their participation in digital revolution in the digital business process.
The training program on "Empowering Digital Business Skills for Cambodia’s Enterprises" is an 7 week course will be conducted in the form of 6 online study sessions and 3 face-to-face sessions with trainers, as well as direct participation in orientation session and graduation ceremony. This training will select 70 trainees to join for FREE.
Sponsored by
For more detailed information, please follow or contact the official FACEBOOK PAGE and TELEGRAM CHANNEL of the Digital Economy and Business Committee.