កិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថល (គ.ស.ធ.ឌ.) លើកទី ៥
រាជធានីភ្នំពេញ៖ នាព្រឹកថ្ងៃទី ២៦ ខែ មីនា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅទីស្ដីការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ, ឯកឧត្តមអគ្គបណ្ឌិតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុនីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ និង ជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ច និងធុរកិច្ចឌីជីថល បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថល (គ.ស.ធ.ឌ.) លើកទី ៥
ដោយមានការអញ្ជើញចូលរួមពី ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី ជាអនុប្រធាន សមាជិក សមាជិកា នៃគ.ស.ធ.ឌ. ថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីរាជការ ដើម្បីពិភាក្សារបៀបវារៈដូចខាងក្រោម៖
១.របាយការណ៍វឌ្ឍនភាពការងាររបស់អគ្គលេខាធិការដ្ឋាន គ.ស.ធ.ឌ.
២.ការស្នើសុំការអនុម័តលើសេចក្តីព្រាងផែនការសកម្មភាព ៣ ឆ្នាំរំកិល ២០២៤ - ២០២៦ នៃគោលនយោបាយអភិវឌ្ឍបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា
៣.របាយការណ៍វឌ្ឍនភាពប្រចាំឆ្នាំ ២០២៣ នៃការអនុវត្តផែនការសកម្មភាព ៣ ឆ្នាំរំកិល ២០២៣ - ២០២៥ របស់​ គ.ស.ធ.ឌ.
៤.ការវាយតម្លៃតម្រូវការនៃការធ្វើឌីជីថលូបនីយកម្មរបស់សហគ្រាសក្នុងប្រទេសកម្ពុជា
៥.ការស្នើសុំពិនិត្យកម្រងបទប្បញ្ញត្តិគតិយុត្តពាក់ព័ន្ធសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថល
៦.ផ្សេងៗ
ជាលទ្ធផល កិច្ចប្រជុំបានបញ្ចប់ដោយជោគជ័យ និងទទួលបានអនុសាសន៍ណែនាំបន្ថែមពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំ ដើម្បីកែលម្អ និងបន្តអនុវត្តកិច្ចការការងារនៃ​​​ គណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថលឱ្យកាន់តែល្អប្រសើរ។

The Fifth Digital Economy and Business Committee's Meeting
Phnom Penh: On the morning of March 26, 2024, H.E. Akka Pundit Sopheacha AUN PORNMONIROTH, Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance, and Chairman of the Digital Economy and Business Committee (DEBC) led a fifth committee meeting with the participation of His Excellencies, Her Excellencies, ladies and gentlemen as vice-chairmen, members of DEBC, high-ranking officials, and government officials discussed the following agendas:
1. Presentation on the work progress of the Digital Economy and Business Committee (DEBC)
2. Presentation on the 3-year rolling plan of the Cambodia Financial Technology Development Policy 2024- 2026
3. Presentation on the work progress of the 3-year rolling plan of the General Secretariat of the Digital Economy and Business Committee 2023- 2025
4. Presentation on the monitoring and evaluation of Digitalization for Enterprises in Cambodia
5. Presentation on the work progress of the Legal Regulations of the Digital Economy and Business
6. Others
As a result, the meeting ended successfully and received further guidance from the management on improving and continuing to implement the work of the Digital Economy and Business Committee better.