ពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រកម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី "ការស្វែងរកទីផ្សារតាមប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា" រដូវកាលទី២
ភ្នំពេញ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ២០ ខែ ធ្នូ ឆ្នាំ ២០២៣ វេលាម៉ោង ២:០០ រសៀល ដល់ម៉ោង ៤:០០ រសៀល នៅអគារមជ្ឈមណ្ឌលអភិវឌ្ឍធុរកិច្ច, គណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថល (គ.ស.ធ.ឌ.) បានសហការជាមួយមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះធុរកិច្ចថ្មី “តេជោ”, ក្រុមហ៊ុន META និងគាំទ្រដោយ ក្រុមហ៊ុន Aleph បានរៀបចំ ពិធីប្រគល់វិញ្ញាបនបត្រនៃកម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី “ការស្វែងរកទីផ្សារតាមប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា” រដូវកាលទី២។ ពិធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាពរបស់ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត តាំង ងួនលី នាយកនៃមជ្ឈមណ្ឌលបណ្ដុះធុរកិច្ចថ្មី “តេជោ” និងជាអគ្គលេខាធិការរងនៃអគ្គលេខាធិការដ្ឋានគណៈកម្មាធិការសេដ្ឋកិច្ចនិងធុរកិច្ចឌីជីថល, លោកបណ្ឌិត ហេង ភក្ដី អ្នកគ្រប់គ្រងគោលនយោបាយសាធារណៈនៃក្រុមហ៊ុន META និង លោក ហែម សុបញ្ញា នាយកគ្រប់គ្រងក្រុមហ៊ុន Aleph នៅកម្ពុជា អមជាមួយការចូលរួមពីសំណាក់ គ្រូបណ្ដុះបណ្ដាល សិក្ខាកាម និងភ្ញៀវកិត្តិយសជាច្រើនទៀត។
កម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាលស្ដីពី “ការស្វែងរកទីផ្សារតាមប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមសម្រាប់សហគ្រាសកម្ពុជា” មានរយៈពេល៨សប្ដាហ៍ ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងក្នុងគោលបំណងលើកកម្ពស់ការយល់ដឹង និងការប្រើប្រាស់ បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល ជាពិសេសការធ្វើទីផ្សារលើប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយសង្គមក្នុងចំណោមសហគ្រាស និងអាជីវកម្មនានានៅកម្ពុជា។ កម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាលនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងចំនួន ២លើក ក្នុងឆ្នាំ២០២៣ ដែលមានចំនួនសិក្ខាកាមចូលរួមសរុបគឺ ១០០នាក់។
ជាលទ្ធផល កម្មវិធីបណ្ដុះបណ្ដាលនេះ បានប្រព្រឹត្តទៅដោយរលូន និងទទួលបានលទ្ធផលគាប់ប្រសើរដូចការរំពឹងទុកថែមទាំងទទួលបានធាតុចូលល្អៗជាច្រើន តាមរយៈការចែករំលែកទស្សនទាន, គំនិត នវានុវត្តន៍ និងបទពិសោធន៍ជាក់ស្តែង ពីសំណាក់វាគ្មិនកិត្តិយស និងអ្នកចូលរួមទាំងអស់។

Graduation Ceremony of the Training Program on “Digital Marketing on Social Media for Cambodia’s Enterprises” Cohort 2
Phnom Penh: On December 20, 2023, from 2 pm to 4 pm, the Digital Economy and Business Committee (DEBC), in collaboration with Techo Startup Center (TSC) and Meta company and with the support by Aleph company organized the graduation ceremony of the training program on "Digital Marketing on Social Media for Cambodia’s Enterprises" Cohort 2 at Business Development Center (BDC). This event was presided over by His Excellency Dr. Taing Nguonly, Director of Techo Startup Center, Deputy Secretary General of the General Secretariat of DEBC, Dr. Heng Pheakdey, Public Policy Manager of Meta Company, Mr. Hem Sopanha, Managing Director of Aleph company along with the participation of trainers, trainees, and other honorable guests.
The "Digital Marketing on Social Media for Cambodia’s Enterprises" is an 8-week training program designed to enhance comprehensive understanding and use of digital technology, especially digital marketing on social media among enterprises and businesses in Cambodia. The training program was offered in two cohorts with the benefits to a total of 100 trainees.
As a result, the training program proceeded smoothly and achieved the expected outputs and useful inputs through the sharing of insightful ideas, innovations, and practical experiences from distinguished guests and participants.